NBA: Double-double Nurkića, novi poraz Portlanda

Košarka 15. mar 202307:30 0 komentara
CAMERON BROWNE / NBAE / GETTY IMAGES / GETTY IMAGES VIA AFP

Tokom protekle noći u NBA ligi je odigrano 8 mečeva, a Portland našeg Jusufa Nurkića zabilježio je novi poraz. Ovaj put je bolja bila ekipa New York Knicksa 107:123.

Portland je bio bolji protivnik samo u prvoj četvrtini koju su završili sa 13 poena prednosti. U nastavku susreta Knicksi se bude i u posljednju četvrtinu ulaze sa 10 poena prednosti. Zadnja dionica je također pripala gostima iz New Yorka pa je tako Portland zabilježio novi poraz, četvrti u nizu.

Bh. košarkaš je na parketu proveo skoro 30 minuta i postigao 10 poena uz 10 skokova i 3 asistencije. Blazersima nije pomogla ni sjajna partija Damiana Lillarda koji je meč završio sa 38 poena.

U ostalim susretima, Milwaukee je u derbiju pobijedio Phoenix 104:116 uz još jednu odličnu partiju Giannisa Antetokounmpa sa 38 poena i 11 skokova. Vrlo bitnu pobjedu ostvarili su Los Angeles Lakersi na gostovanju kod izravnog konkurenta za ulazak u play in, ekipe New Orleans Pelicansa. Rezultat je na kraju bio 108:123, a Lakerse je do pobjede vodio Anthony Davies sa 35 poena i 17 skokova.

Denver je poražen od Toronta 125:110, Oklahoma je savladala Brooklyn Netse 121:107, a pobjede su još ostvarili Washington protiv Detroita, San Antonio nad Orlandom  te Cleveland nad Charlotteom.