NBA: Drama u Philadelphiji pripala Atlanti, Curry brojao do 46

Košarka 24. dec 202109:32 > 09:35 0 komentara
Vincent Carchietta-USA TODAY Sports

Košarkaši Charlotte pobijedili su noćas Denver sa 115:107 i prekinuli niz od tri poraza u NBA ligi.

Hornetse su predvodili Kelly Oubre sa 23 poena, od kojih je 14 postigao u posljednjoj četvrtini, Terryi Rozier sa 17 poena i Miles Bridges i LaMelo Ball sa po 16 poena. P.J. Washingtona pobjedi je doprinio sa 13 poena, devet skokova i pet asistencija, a postigao je tri važne “trojke” u završnici.

Charlotte je gubio sa 19 poena razlike u trećoj četvrtini (71:90), a izjednačio je na 99:99 “trojkom” Vašingtona pet i po minuta pre kraja. On je postigao novu “trojku” minut i 20 pre kraja za vodjstvo koje Šarlot do kraja nije ispuštao.

U ekipi Denvera najbolji je bio Nikola Jokić sa 29 poena, 21 skokom i pet asistencija.

Košarkaši Atlante pobijedili su Philadelphiju sa 98:96 i prekinuli niz od dva poraza. U pobjedničkoj ekipi šestorica igrača postigla su dvocifreni broj poena, a najefikasniji su bili Cam Reddish sa 18 i John Collins sa 17 poena. Bogdan Bogdanović postigao je 15 poena, od čega 10 u poslednjih tri minuta i 44 sekunde.

U ekipi Atlante nije bilo sedmorice igrača zbog korona virusa, a tokom meča povrijedila su se još dvojica.

Najefikasniji u ekipi iz Philadelphije bio je Joel Embiid sa 23 poena uz 10 skokova. On je u posljednjim trenucima utakmice promašio šut za izjednačenje.

Košarkaši Golden Statea pobijedili su Memphis sa 113:104. Warriorse je predvodio Stephen Curry sa 46 poena, od kojih je ubacio osam trojki, a imao je i četiri skoka, četiri asistencije i dvije ukradene lopte. On je šutirao 13/22, za tri poena 8/14, a pogodio je svih 12 slobodnih bacanja.

Gary Payton dodao je 22 poena za Ratnike, koji imaju najbolji učinak na domaćem terenu NBA lige.

Ja Morant postigao je 21 poen za Memphis, DeAnthony Melton 20 poena uz devet skokova, a sa 20 poena meč je završio i Jaren Jackson.