NBA: George srušio Rocketse i prekinuo niz poraza Clippersa

Košarka 01. nov 202210:26 0 komentara
Richard Mackson-USA TODAY Sports

LA Clippersi su prekinuli niz od četiri poraza svladavši sinoć na svom terenu Houston Rocketse 95:93 u najzanimljivijem meču sinoćnjeg programa NBA lige.

Do poluvremena rezultat i igra bili su izjednačeni, a dobra košarka sa obje strane viđena je i u nastavku meča.

Ipak u samu završnicu bolje su ušli Rocketsi, ali je pri rezultatu 93:92 Paul George pogodio tricu 6.2 sekundi prije kraja za slavlje domaće ekipe. Upravo je George bio najbolji pojedinac utakmice sa 35 poena, 9 skokova i 8 asistencija, dok je sa druge strane sjajan bio Kenyon Martin Junior sa 23 ubačaja.

U ostalim susretima Utah je bila bolja od Memphisa 121:105, Milwaukee je savladao Detroita 110:108, a Toronto je pobijedio Atlantu 139:109. Tokom noći je Sacramento bio bolji od Charlottea, Philadelphia od Washingtona, a Brooklyn od Indiane.