NBA: Minnesota savladala Memphis, Curry dominirao protiv Toronta

Košarka 28. jan 202309:22 0 komentara
D. Ross Cameron-USA TODAY Sports

U NBA ligi je u noći sa petka na subotu odigrano pet utakmica, a izdvaja se pobjeda Minnesote nad Memphisom 111:100 u derbiju zapadne konferencije.

Minnesota je mnogo bolje ušla u meč i već u prvoj četvrtini napravila prednost od sedam poena koju su povećavali kako se meč bližio kraju. Memphis ni u jednom trenutku nije imao vodstvo na susretu što ide u prilog činjenici da su Timberwolvesi slavili zasluženu pobjedu koja je iznimno bitna u borbi za plasman u doigravanje. Najefikasniji igrač bio je Ja Morant iz gubitničkog tima, koji je i pored poraza uspio ostvariti triple-double učinak. Meč je završio sa 27 poena, 10 skkova i 11 asistencija.

Najbolji u redovima Minnesote bio je Anthony Edwards sa 25 poena uz jedno monstruozno zakucavanje na početku prve dionice.

Golden State je na svom terenu savladao Toronto. Raptorsi su dobili prvu četvrtinu, ali su u nastavku utakmice izgubili ritam i Warriorsi su predvođeni raspoloženim Stephom Curryjem odnijeli pobjedu rezultatom 129:117. Curry je ubacio 35 poena i podijelio 11 asistencija.