NBA: Nurkić bez nastupa u porazu Portlanda, Garza bez učinka u pobjedi Minnesote

Košarka 29. jan 202309:22 0 komentara
John E. Sokolowski-USA TODAY Sports

Portland je na svom terenu doživio novi poraz, a bolji su bili Toronto Raptorsi koji su slavili rezultatom 123:105.

Dojam je da su Raptorsi pitanje pobjednika riješili već u prvoj četvrtini koju su dobili sa 23 poena razlike. Ni sjajna treća dionica Portlanda nije pomogla domaćima, koji su u posljednjoj opet bili u dvocifrenom rezultatskom zaostatku.

Kod Toronta najefikasniji igrač je bio Achiuwa sa 27 poena. Blazersima nije pomogla ni još jedna odlična partija Lillarda koji je utakmicu završio sa 30 poena. Za Portland nije nastupio Jusuf Nurkić koji se oporavlja od povrede lista.

Minnesota je na svom terenu savladala Sacramento rezultatom 117:100 prije svega zahvaljujući fantastičnoj partiji Edwardsa koji je zabilježio double-double učinak od 34 poena i 10 skokova. Za pobjednički tim nastupio je Luka Garza, na parketu je proveo skoro pet minuta, a utakmicu završio bez učinka.