NBA: Odlična partija Garze, Thompson ispisao historiju

Košarka 14. mar 202307:30 0 komentara
Dale Zanine-USA TODAY Sports

Tokom protekle noći u NBA ligi je odigrano 7 utakmica, a Minnesota je zabilježila sigurnu pobjedu na gostovanju Atlanti 115:136.

Odličnu partiju pružio je Luka Garza koji je na parketu proveo 18 minuta i zabilježio učinak od 14 poena, 3 skoka i dvije asistencije. Minnesota je osjetniju prednost napravila u prvom poluvremenu koju su bez većih problema sačuvali do kraja utakmice,

Najefikasniji pojedinac susreta bio je igrač Hawksa Trae Young koji je postigao 41 poen.

U ostalim mečevima, Golden State je slavio u derbiju protiv Phoenixa 123:112. Do pobjede je Warriorse vodio Klay Thompson koji je u prvom dijelu pogodio osam trica, a to je uspio peti put u karijeri. Od sezone 1996/97 niko nije uspio to napraviti u NBA ligi. Utakmicu je završio sa 38 poena, a Steph Curry je dodao 23.

Od ostalih rezultata izdvaja se pobjeda Houstona nad Bostonom 111:109 te Memphisa nad Dallasom 104:88.