NBA: Pobjede Memphisa, Golden Statea i LA Clippersa, double-double Zubca

Košarka 10. apr 202212:32 0 komentara
Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

Tri meča odigrana su u NBA ligi u noći između subote i nedelje. Pobjede su upisali Memphis, Golden State i LA Clippersi.

Memphis je na svom parketu savladao New Orleans ubjedljivo – 141:114.

Mnogo toga je u ovom meču bilo jasno nakon prve dionice koju je Memphis dobio rezultatom 30:18, ali se Grizzliesi nisu zaustavili, u trećoj četvrtini ubacili su čak 55 poena pa su sebi mogli da dozvole luksuz da posljednjih 12 minuta izgube sa 12 poena razlike.

Brooks je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 23 poena, dva manje ubacio je Morant, na 20 je stao Clarke, Williams je dodao 19, Bane 18, a Jackosn 12 uz devet skokova.

U Pelicansima je najefikansiji bio McCollum sa 16 poena, Hernangomez je na 15 poena dodao deset skokova, Hayes je ubacio 13, a po 12 su dodali Alvarado i Harper.

Na drugom mestu Zapada Memphis ima skor 56-25, New Orelans je deveti u istoj konferenciji sa 36-45.

Golden State Warriorsi su slavili na gostovanju San Antoniju 100:94 predvođen Kumingom koji je postigao 18 poena koliko i Poole. Wiggins je dodao 15, a Nemanja Bjelica je za 16 minuta na parketu postigao 12 poena uz po dva skoka i asistencije.

Sa druge strane je najbolji bio Walker sa 24 poena, 15 je postigao Jones, a Primo 14.

Ratnici su treća ekipa Zapada sa skorom 52-29, Spursi su deseti, na mestu za play-in imaju skor 34-47.

Los Angeles Clippersi su na svom parketu nadigrali Sacramento i slavili rezultatom 117:98.

George je bio najbolji u redovima pobjednika sa 23 poena, 12 asistencija i osam skokova, Powell ga je pratio sa 12, a Ivica Zubac je uz 15 poena imao i 12 uhvaćenih lopti i dva dodavanja.

Clippersi na osmom mestu Zapada imaju skor 41-40, Sacramento je 12. sa 29-52 i odavno bez šanse za play-in.