NBA: Warriosi prejaki za Pistonse, Minnesota pobjedila u Madison Square-u

Košarka 19. jan 202208:39 0 komentara
Ross Cameron-USA TODAY Sports

Golden State Warriorsi su dobili Detroit Pistonse 102:86 na svom parketu u noći između utorka i srijede. Minnesota je bila bolja od New Yorka 112:110.

U drugom poluvremenu je bilo malo više vremena da na parketu budu rezervisti, a Nemanja Bjelica je tako igrao skoro 20 minuta. Duel je završio sa osam poena i sedam skokova uz šut iz igre 3/4. Klay Thompson je bio najefikasniji sa 21 poenom, Andrew Wiggins je imao 19, a Steph Curry 18. Golden State se ovako oporavio od poraza od Minnesote u gostima, a slijedi mu niz od šest mečeva kod kuće gdje će između ostalog igrati sa Utahom, Dallasom i Brooklynom.

Timberwolvesi su pokazali da su dobrom ritmu jer su dobili Knickse u New Yorku. Meč je obilježio Karl Anthony Towns koji je pola minute prije kraja ubacio koš uz faul za konačan rezultat. Duel je bio posebno značajan za njega jer je Madison Square Garden bilo omiljeno mjesto njegove majke koja je preminula od posljedica koronavirusa. Cijela porodica je bila na utakmici i momku koji je iz obližnjeg New Yerseya je zato ovaj trijumf još više značio.

Duel je završio sa 20 poena, a Anthony Edwards je imao jedan poen više. Kod New Yorka je Evan Fournier ubacio 27 poena. Inače odličan je bio i Kemba Walker čije su trojke čuvale prednost Knicksa, no na kraju je Minnesota ipak preokrenula. U toj poslednjoj dionici su Knicksi imali bolju šansu jer su uglavnom vodili no Townsov pogodak na kraju duela je bio ključan.