Nestvaran povratak Hawksa protiv Celticsa za nastavak serije

Košarka 26. apr 202308:32 0 komentara
Winslow Townson-USA TODAY Sports

Košarkaši Atlante pobijedili su Boston u gostima poslije velikog preokreta 119:117 i rezultat u prvoj rundi play-offa istočne konferencije smanjili na 3-2.

Hawksi su na šest minuta i 10 sekundi prije kraja meča koji su morali da dobiju kako bi produžili seriju gubili sa 109:96, ali je uslijedila serija 15:2 za izjednačenje (111:111) u kojoj su glavnu ulogu imali Trae Young i John Collins. Celticsi su poenima Derricka Whitea sa penala došli na korak do trijumfa, međutim, Young je na 2.1 sekund prije kraja postigao trojku i Jastrebovima obezbijedio povratak na šesti duel u Džordžiji.

Odlično veče imao je i Bogdan Bogdanović koji je za 35 minuta postigao 18 poena (6/9 iz igre, 3/6 za tri, 3/3 slobodna bacanja) uz 6 skokova, 5 asistencija, ukradenom loptom i 2 blokade.

Najbolji tim Istoka u regularnom dijelu sezone poslije ne baš najbolje odigrane prve četvrtine u d finišu druge je dodao gas i došao je do 13 poena prednosti – 63:50. Celticsi su na odmor otišli sa rezultatom 66:58, a u posljednju su ušli sa dvocifrenim plusom – 92:82.

Sve je u tim trenucima bilo idealno za ekipu iz Masačusetsa i malo ko je vjerovao da Atlanta može do preokreta kada je Jaylen Brown pogodio trojku za 109:96. Ipak, tim koji je u doigravanje ušao kroz play-in je završnicu utakmice odigrao na sve ili ništa i uz malu pomoć domaćih, koji su prerano počeli da slave, napravio je veliki preokret i obezbijedio bar još jednu utakmicu.

Young je bio najefikasniji sa 38 poena (14/33 iz igre, 3/6 za tri) uz 4 skoka i 13 asistencija, Collins je zabilježio 22 /4/9 za tri) i 2 asistencije, a Deandre Hunter 13. Kod domaćih su se istakli Brown sa 35 poena (15/23 iz igre, 4/7 za tri, 1/5 slobodna bacanja), 7 skokova i 5 asistencija, Jayson Tatum sa 19 uz po 8 skokova i asistencija i White sa 18 uz 5 skokova i 4 asistencije.

Utakmica broj šest na programu je 27. aprila u 22 časa po srednjoevropskom vremenu u Atlanti.