Njemačka “slomila” Zmajeve u trećoj četvrtini i upisala pobjedu

Košarka 03. sep 202216:33 1 komentar
N1/F.Z.

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u drugom kolu grupne faze Eurobasketa od selekcije Njemačke sa 92:82.

Krenuo je sjajno naš tim, vodio tokom prve dvije četvrtine, a na odmor smo otišli sa pet poena prednosti.

Izgledalo je sve fenomenalno, a onda je naš tim zapao u crnu rupu u igri. Pet minuta nismo uspjeli postići poene, dok su domaćini to iskoristili na sjajan način i četvrtinu riješili u svoju korist 25:11.

Njemačka je rutinski meč privela kraju i upisala drugu pobjedu na ovom šampionatu.

Najefikasniji u našem timu bio je sjajni Džanan Musa koji je meč završio sa 28 poena, Jusuf Nurkić je meč završio sa 21, dok je Roberson ubacio 13 koševa.

U njemačkoj je najefikasniji bio Dennis Schroder sa 18 koševa, Wagner je ubacio 16, dok je Thiemann utakmicu završio s 14 koševa.

Naredni meč naša selekcija igra već sutra i to od 17 sati i 30 minuta protiv Slovenije, dok će Njemačka snage odmjeriti s Litvanijom.