Nurkić se vraća u formu: Odlična partija Bosnian Beasta protiv LA Clippersa

CAMERON BROWNE / NBAE / GETTY IMAGES / GETTY IMAGES VIA AFP

Portland Trail Blazersi upisali su šesti vezani poraz i sve su dalje od play-ina NBA lige. Jusuf Nurkić vratio se u odličnu formu, ali nije pomogao svojoj ekipi da stigne do pobjede i pored sjajne partije.

Centar Trail Blazersa za 26 i po minuta postigao je 23 poena (9/14 iz igre, 2/3 za tri, 3/4 slobodna bacanja), 11 skokova, 5 asistencija, dvije blokade i dvije izgubljene lopte.

Damian Lillard ostvario je double-double 21 poena i 10 asistencija, te 7 skokova. Simons se zaustavio na 16, a Watford je dodao 12 poena.

Paul George sa 29 i Kawhi Leonard sa pet poena manje predvodili su Clipperse do trijumfa. Dvadeset ubačaja imao je Gordon, a Ivica Zubac double-double 14 poena i 10 skokova.

Bosnian Beast otvorio je sjajno utakmicu i nakon malo manje od osam minuta prve dionice upisao 13 poena.

Gubili su Trail Blazersi u prvoj četvrtini i 15 razlike, ali su uspjeli smanjiti na svega šest poena zaostatka nakon 10 minuta (30:36).

Drugu četvrtinu ekipa Chaunceyja Billupsa uspjela je i dva puta da izjednači, ali ne i da povede, te su na odmor otišli sa minus četiri poena (55:59). Nurkić je odigrao oosljednje četiri minute dionice broj dva i ubacio još dva poena, te poluvrijeme okončao sa 15 poena.

Treću dionicu bh. reprezentativac je mnogo više asistirao i skakao, te svega pogodio jedno slobodno bacanje, ali je uoči odlučujuće dionice prikupio 7 skokova i 4 asistencije.

LA Clipersi imali su sigurnu prednost, u jednom trenutku i +11 u trećoj četvrtini, ali Portland se nije predavao. Ipak, gosti iz Los Angelesa ušli su sa velikom prednošću u četvrtu četvrtinu +10 (83:93).

Blazersi su prišli na kraju najviše do 6 razlike minusa u posljednjoj dionici, ali nisu uspjevali da se potpuno vrate u meč, najviše zahvaljujući sjajnim Leonardu i Georgeu.

Sada su Clippersi peti na Zapadu sa omjerom 38-34, a Portland je 13. sa 31 pobjedom i 40 poraza.