Olympiakos je prvi finalista Eurolige, pao Monaco u Kaunasu

Košarka 19. maj 202318:52 0 komentara
REUTERS/Ints Kalnins

Košarkaši Olympiakosa prvi su finalisti Eurolige nakon što su savladali debitanta Monaca rezultatom 76:62.

Pirejci su u prvom poluvremenu igrali izuzetno loše. Monaco je imao potpunu kontrolu i u prvih 20 minuta stvorio prednost koja se teško propušta.

Monegašani su na poluvremenu imali velikih 41:29 i činilo se da će bez većih problema privesti utakmicu kraju, ali u drugom poluvremenu se probudio dvostruki prvak Evrope.

Serijom 28-2 košarkaši Olimpijakosa su najprije stigli, a zatim prestigli rivala, kojem je ovo prvi nastup u Euroligi, te do kraja držali prednost na iznad 10 poena i nisu dozvolili Monacu da se vrati u igru.

Rezultat drugog poluvremena za Grke govori sve, jer je Olimpijakos napravio rezultat od 47:19, što je bilo dovoljno za plasman u Finale.

Najbolji u redovima pobjednika bio je Vezenkov, koji je meč završio sa 19 poena i 6 skokova, dok je Mike James bio najbolji u redovima Monaca sa 17 poena , 3 skoka i 2 asistencije.

Grčki tim sada očekuje protivnika u finalu, budući da će drugu polufinalnu utakmicu od 20 sati igrati Real MAdrid i Barcelona.