Pešić odabrao: Poznat tim Srbije za Eurobasket!

Košarka 31. aug 202219:56 3 komentara
Print screen/SK

Selektor košarkaške reprezentacija Srbije Svetislav Pešić saopštio je spisak igrača koji će nastupiti na predstojećem Evropskom prvenstvu.

Igrači koji su „precrtani“ sa spiska selektora Pešića su:  Nemanja Bjelica (Fenerbahče), Filip Petrušev (Crvena zvezda), Boriša Simanić (Zaragoza) i Ognjen Dobrić.

Nikola Milutinov (CSKA).

Reprezentacija Srbije nastupat će u D grupi, koja će se takmičiti u Pragu, a rivali će joj pored domaćina Češke biti još i Nizozemska, Finska, Izrael i Poljska.

Šampionat startuje prvog septembra, a Srbija prvi meč igra drugog septembra od 21 sat u praškoj “O2 areni“. Rival “Orlovima bit će Nizozemska.

Srbija je na prošlom Evropskom prvenstvu osvojila srebrnu medalju – tada je u finalu od tima Aleksandra Đorđevića bolja bila selekcija Slovenije.

Srbija iza sebe ima dvije bitne pobjede u avgustovskom “prozoru“ u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo – Pešićev tim je u Beogradu savladao Grčku, a u Istanbulu pobijedio Tursku, pa je sada u znatno boljoj poziciji nego što je bio poslije prethodnog prozora. Kvalifikacije za Mundobasket, koji će se 2023. godine održati u Japanu, na Filipinima i u Indoneziji.