Potpuni krah: Partizan na nevjerovatan način ispao iz Eurocupa

Košarka 20. apr 202223:15 0 komentara
KK Partizan

Košarkaši Partizana poraženi su pred 19.000 navijača u beogradskoj „Štark areni“ od turske Burse rezultatom 103:95 poslije produžetka u osmini finala Evrokupa i na taj način su završili učešće u ovom takmičenju, iako su bili veliki favoriti protiv ekipe koju vodi Dušan Alimpijević.

Poslije 40 minuta rezultat je bio 84:84. Imali su domaći kolosalnu priliku da meč u svoju korist riješe u regularnom dijelu utakmice, ali nisu uspjeli da realizuju prednost od pet poena u posljednjem minutu susreta usljed serije loših odluka.

Ekipa Željka Obradovića na taj način nije uspjela da izbori finale EK i plasman u Euroligu naredne sezone, pa će do tog cilja pokušati da dođe kroz ABA ligu.

Turski predstavnik će u četvrtfinalu igrati protiv Cedevita Olimpije, koja je lako eliminisala Turk Telekom. U otsalim mečevima osmine finala postignuti su sljedeći rezultati: Metropolitans-Venezia 87:66, Valencia-Hamburg 98:80, Virtus Bologna-Lietkabelis 75:67 i Gran Canaria-Slask 87:60.

Amar Alibegović nije upisao minute za Virtus protiv Lietkabelisa.

U četvrtfinalu Eurocupa će igrati: Ulm-Virtus Bologna, Metropolitans-Valencia, Gran Canaria-Andorra i Cedevita Olimpija-Bursa.