Šesti vezani double-double Nurkića, Blazersi preokrenuli Knickse nakon -23

Košarka 13. feb 202201:51 > 02:00 0 komentara
Troy Wayrynen-USA TODAY Sports

Jusuf Nurkić odigrao je još jednu sjajnu utakmicu u pobjedi Portland Trail Blazersa protiv New York Knicksa 112:103. Nurkić je vezao šesti double-double učinak i odigrao odličnu završnicu meča za svoj tim.

Bosnian Beast na parketu je ubilježio 33 minute i 17 sekundi ubacivši 12 poena i uhvativši čak 20 skokova. Pored toga uspješno je asistirao šest puta na meču.

Anfernee Simons konstantno je odličan, a večeras je bio i najraspoloženiji sa 30 poena kod Portlanda. Sjajan debi u dresu RIP Citya imao je i Josh Hart koji je prije nekoliko dana trejdovan iz New Orleans Pelicansa. Hart je ubacio Knicksima 23 poena. Ben McLemore je brojao do 17, a Justise Winslow se pridružio timu sa 14 ubačaja.

Double-double u redovima New Yorka imao je Julius Randle (28 poena i 16 skokova). Raspoložen je bio i Kemba Walker sa 23 poena, te Quentin Grimes sa 20.

Krenuli su Blazersi dobro u meč i na startu napravili seriju od 12-0, međutim Knicksi su se konsolidovali do kraja prve dionice koja je završila u korist New Yorka 23-20.

Tim Chuanceya Billupsa izmjenjivao se sa gostujućim timom nekoliko puta u vodstvu u toku druge četvrtine, ali košarkaši Toma Thibodeaua otišla je na odmor sa prednošću 53-48.

Treću četvrtinu Trail Blazerse je stao šut, a tim iz New Yorka je pogađao sve. Knicksi su imali i najveću prednost na meču +23 u dva navrata. Ipak, u zadnju četvrtinu ušli su sa 15 poena prednosti.

Nešto više od pet minuta prije kraja Portland pravi seriju 9-0. Simons i McLemore vezali su dvije trojke, a Simons je nakon toga pogodio dvojku pod faulom i realizirao dodatno slobodno bacanje. Tada su Blazersi prišli na svega 3 poena zaostatka.

Na 4:23 do kraja meča tim iz Oregona je preokrenuo i poveo prvi put nakon kraja druge četvrtine, poslije sjajne akcije i zakucavanja Jusufa Nurkića. Tada je bilo 99-98.

Alec Burks pogodio je nakon toga trojku za New York, ali odmah u sljedećem napadu Simons je vratio tricu.

Nurkić je u završnici sjajno skakao pod košem Portlanda i uhvatio nekoliko ključnih defanzivnih skokova, te i asistirao za bitne poene u posljednjih 120 sekundi meča.

Bosnian Beast je 30 sekundi prije kraja uhvatio i važan ofanzivni skok, asistirao Justisu Winslowu i tada su Billupsovi košarkaši otišli na nedostižnih +7.

Posljednju dionicu Nurkić i saigrači dobili su čak 35-11, a konačan rezultat glasio je 112:103.

Bila je ovo jako važna pobjeda za Portland koja ih je vratila na desetu poziciju Zapada i sada imaju omjer 23-34, te im slijedi velika borba za play-off. New York je 12. na Istočnoj Konferenciji sa 25 pobjeda i 32 poraza.