Sjajni Atić vodio Igokeu do trijumfa u Rigi

Košarka 09. mar 202120:04 0 komentara
N1

Košarkaši Igokee slavili su u drugom kolu TOP 16 faze FIBA Lige šampiona na gostovanju kod VEF Rige rezultatom 91:75.

Igokeu je do trijumfa vodio sjajni reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Atić sa 23 postignuta poena, sedam skokova i tri asistencije. Isto toliko postigao je i Anthony Clemmons, a dodao je i tri skoka i šest asistencija.

Bosanskohercegovački predstavnik u FIBA Ligi šampiona do preokreta je došao u drugoj četvrtini, nakon što je domaćin prvih deset minuta riješio u svoju korist rezultatom 27:21.

Na odmor je Igokea otišla s vodstvom rezultatom 47:45. U posljednjih deset minuta ekipa iz Laktaša ušla je sa dvocfirenim vodstvom (73:63), koje je zadržala i do kraja susreta za trijumf rezultatom 91:75.

Nakon dva kola Igokea ima jednu pobjedu i jedan poraz, a tim Dragana Bajića u trećem kolu igra protiv San Pablo Burgosa 16. marta na domaćem parketu.