Sjajni košarkaši BiH razbili Grčku za prvo mjesto u grupi

Košarka 20. feb 202117:25 > 17:33 5 komentara
FIBA

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u petom kolu kvalifikacija za Eurobasket u FIBA-inom balonu u Rigi deklasirala reprezentaciju Grčke rezultatom 84:69.

Izabranici Vedrana Bosnića odlično su igrali od prve minute utakmice, a nakon prve četvrtine rezultat u prijestolnici Latvije bio je 26:18 za našu selekciju.

Prednost naše selekcije nastavila je rasti i u drugih 10 minuta igre, a na poluvremenu su sjajni Bosnićevi izabranici imali 12 poena prednosti (49:37).

Otvaranje treće četvrtine bilo je posebno impresivno za našu selekciju, a u jednom trenutku imali smo i 24 poena prednosti (64:40). Uspjela je potom Grčka smanjiti prednost, a nakon 30 minuta igre rezulat je bio 64:51 za našu selekciju.

Zadržali su košarkaši Bosne i Hercegovine prednost do kraja i slavili rezultatom 84:69.

Nakon pet odigranih kola naša reprezentacija ima omjer 4-1, a Grčka 3-2 i današnjim trijumfom osigurali smo prvo mjesto u grupi, a u posljednjem kolu igrat ćemo protiv Bugarske u ponedjeljak.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Emir Sulejmanović sa 23 poena i 13 skokova, Kamenjaš je dodao 16, a Lazić 11.