Sjajni Leonard vodio Clipperse do pobjede u Dallasu, double-double Dončića

Košarka 22. jan 202323:17 0 komentara
Jerome Miron-USA TODAY Sports

U derbiju Zapada Los Angeles Clippersi zabilježili su veoma važnu pobjedu u Dallasu protiv Mavericksa 112:98.

Clippersi se bore da izbjegnu play-in i zbog toga je ova pobjeda veoma važna. Sa te strane Mavse će veoma zaboljeti ovaj poraz, jer im se ekipa iz “Grada anđela” primakla sada samo na pobjedu zaostatka.

Utakmica je bila prava play-off borba. Mnogo oscilacija, promjena vodstva. Ali je ipak prelomljena u posljednjoj četvrtini.

Clippersi su odigrali odlično posljednjih 12 minuta. Primili su samo 19 poena, a postigli 33. I to im je na kraju i donijelo veliku pobjedu.

Kod pobjednika sjajnu utakmicu imao je Kawhi Leonard. Završio je susret sa 30 poena (10/18 iz igre, 3/4 za tri poena i svih sedam pogođenih slobodnih bacanja), uz devet skokova. Pratio ga je Paul George sa 21 poenom uz šest skokova, kao i Powell sa 19 pogodaka. Ivica Zubac nije imao šutersko veče, postigao je svega šest poena uz 2/6 iz igre. Ali imao je i devet skokova.

Na drugoj strani poslovično najefikasniji bio je Luka Dončić sa 29 poena, međutim uz šut iz igre 9/21, a double-double je kompletirao sa 10 skokova. Tim Hardaway je zabilježio 22 poena, a Spencer Dinwiddie poen manje.