Sunsi su najbolji u NBA, zvijer Giannis se igrao s Lakersima

Košarka 09. feb 202208:47 > 08:57 0 komentara
Vasquez-USA TODAY Sports

U derbiju večeri u NBA ligi, Phoenix je slavio u Philadelphiji sa 114:109 – Sunsi su nadoknadili 14 poena zaostatka i tako su došli do 14. trijumfa u posljednjih 15 utakmica.

Tim iz Arizone ima skor 44-10, na turneji po istoku pali su Bullsi i 76ersi, a sada ih čekaju prvaci Milwaukee Bucksi, doduše u Phoenixu. S druge strane, Philadelphija ima 32 pobjede i 22 poraza.

Najbolji kod Sunsa bio je Devin Booker sa 35 poena (11-23 iz igre), 4 skoka i 3 asistencije, a Chris Paul imao je 16 poena (7-18 iz igre), 4 skoka i 12 asistencija, mada uz 6 izgubljenih lopti, ali i ključnu trojku u završnici.

“Veoma si hladnokrvan“, rekao je Booker Paulu posle meča.

*Dončić impresivan, Jokić 21, dvocifren i Bogdanović

Odličan je bio i Mikal Bridges sa 23 poena (9-14 iz igre, 4sk), dok je McGee dodao 15 poena i 12 skokova.

Joel Embiid predvodio je 76erse sa 34 poena (13-25 iz igre), 12 skokova i 3 asistencije, a Tobias Harris imao je 30 poena (13-18 iz igre), 7 skokova i 3 asistencije.

Bucksi (35-21) su lako izašli na kraj sa Lakersima (26-29) u Los Angelesu – 131:116, i to poslije prvog poluvremena u kojem su ubacili čak 78 poena.

Fenomenalan je bio Giannis Antetokounmpo sa 44 poena (17-20 iz igre, 8-13 penali), 14 skokova, 8 asistencija i 2 rampe, Bobby Portis zabilježio je 23 poena (9-18 iz igre, 7sk), a Khris Middletone 21 (8-19 iz igre, 5sk, 4ast), sve u drugom poluvremenu. Jrue Holliday upisao je 15 poena (7-12 iz igre), 7 skokova i 10 asistencija.

Lakersi jesu uspjeli da priđu na deset poena zaostatka u posljednjoj četvrtini, ali to je bilo sve. Najbolji je bio LeBron James sa 27 poena (11-19 iz igre), 5 skokova i 8 asistencija, Anthony Davis postigao je 22 poena (8-10 iz igre), uz 8 skokova i 4 asistencije, dok je Malik Monk dodao 20 poena (7-16 iz igre). Russel Westbrook imao je 10 poena (3-11 iz igre), 10 skokova i 5 asistencija

Košarkaši Los Angeles Clippersa poraženi su na gostovanju kod Memphis Grizzliesa sa 109:135.

Domaćin je već nakon prve četvrtine imao 11 koševa prednosti, na poluvremenu je ona iznosila + 15 (70:55), a na koncu treće dionice velikih 30 razlike (104-74).

Memphis su do 38. pobjede predvodili Ja Morant sa 30 koševa i sedam skokova, te Jaren Jackson sa 26 koševa i 11 skokova.

Kod Clippersa najefikasniji su bili Isiah Hartenstein sa 19 koševa i sedam skokova, te Norman Powell sa 16 poena.

“Načinili smo previše pogrešaka da bi dobili ovaj susret. Imali smo čak 17 izgubljenih lopti i 15 skokova manje,” kazao je trener Clippersa Tyronn Lue.

Memphis se trenutačno nalazi natrećem mjestu Zapada sa skorom 38-18, dok su Clippersi na osmom mjestu sa 27 pobjeda i 29 poraza.

Na vrhu Zapadne konferencije je Phoenix (44-10), a ispred Memphisa je i Golden State (41-13).