Tri meč lopte za Golden State, Dončić ne može sam

Košarka 23. maj 202208:41 0 komentara
Jerome Miron-USA TODAY Sports

Košarkaši Golden State Warriorsa nadomak su novog ulaska u finale play-offa NBA lige nakon što su i u trećoj utakmici finala Zapada svladali Dallas Maverickse. Ovoga puta u Dallasu sa 109:100 te sada imaju vodstvo od 3-0 u seriji.

Warriorsi su od 2015. do 2019. godine igrali u pet finala zaredom osvojivši tri naslova prvaka (2015., 2017., 2018.), a kako se nikada u historiji NBA lige nije dogodilo da neka ekipa ispusti prednost od 3-0 u pobjedama, gotovo je sigurno kako će se vratiti na najveću pozornicu nakon što u protekle dvije sezone zbog brojnih ozljeda glavnih igrača nisu niti igrali u play offu.

Do pobjede u Dallasu Warriorsi su stigli timskom igrom, a iskočili su Stephen Curry s 31 košem i 11 asistencija te Andrew Wiggins s 27 ubačaja i 11 skokova. Klay Thompson pridodao je 19 poena uključujući i dvije važne trice u četvrtoj četvrtini dok je u skoku ponovno sjajan bio Kevon Looney s 12 uhvaćenih lopti.

Kod Mavsa najbolji je ponovno bio Luka Dončić s 40 pogodaka i 11 skokova, Spencer Dinwiddie je s klupe dodao 26, no po domaće se kobnim pokazao iznimno loš šut za tricu. Pogodili su tek 13 od 45 pokušaja s distance, a iznimno lošu večer imali su Reggie Bullock, koji je promašio svih sedam pokušaja za tri, te Maxi Kleber, koji je promašio svih pet šuteva za tri.

Posljednju priliku za preokret Mavsi su kreirali tricom Dinwiddieja kojom su se primakli na 104:99 minutu i 15 sekundi prije kraja, ali u sljedećem napadu gosti su odgovorili tricom Jordana Poolea kojom je susret bio odlučen.

Warriorsi će prvu od četiri prilike za četvrtu pobjedu i odlazak u finale imati u noći s utorka na srijedu kada će se ovi suparnici ponovno susresti u Dallasu.