Warriorsi u finalu Zapada, Boston izborio sedmu (VIDEO)

Košarka 14. maj 202209:33 0 komentara
Cary Edmondson-USA TODAY Sports

Golden State Warriors su se u petak navečer plasirali u finale Zapadne konferencije nakon što su u šestoj utakmici kod kuće sa 110:96 pobijedili Memphis Grizzliese, a Boston Celtics su izborili sedmu utakmicu svladavši Milwaukee Buckse sa 108:95.

Warriorse je do šestog konferencijskog finala vodio Klay Thompson sa 30 koševa, Stephen Curry je dodao 29, a Kevon Looney 22 skoka.

Golden State koji je osvojio tri naslova NBA prvaka između 2015.i 2018., ali su propustili doigravanje zadnje dvije sezone, u konferencijskom finalu će igrati protiv pobjednika serije između Phoenix Sunsa i Dallas Mavericksa. Sunsi dočekuju Maverickse u odlučujućoj utakmici u nedjelju.

Nakon što ni jedna ekipa nije vodila s više od devet razlike u prve tri četvrtine Andrew Wiggins je zabio tricu šest i pol minuta prije kraja za Warriorse koji nakon toga prednost nisu ispuštali do kraja utakmice. Wiggins je nakon toga dodao zakucavanje, Curry tricu i Draymond Green još jedno zakucavanje i Golden State je imao sedam koševa razlike pet minuta prije kraja.

Kod Memphisa najbolji je bio Dillon Brooks s 30 ubačaja, a Desmond Bane je ubacio 25 koševa od čega su četiri trice.

Boston Celtics su sinoć u gostima sa 108:95 nadigrali Milwaukee Buckse i izjednačili na 3-3 u seriji, a odlučujuća sedam utakmica se igra u nedjelju u Bostonu .

Jayson Tatum je zabio deset od ukupno 46 koševa u ključnoj zadnjoj četvrtini, a Jaylen Brown i Marcus Smart su dodali 22, odnosno 21 koš.

Bucksima nisu pomogla ni 44 koša Giannisa Antetokounmpoana koji je upisao i 20 skokova i šest asistencija.

Jrue Holiday je upisao 17 koševa, a Pat Connaughton 14 za Buckse koji su sinoć zabili samo sedam trica iz 29 pokušaja.

ISTOČNA KONFERENCIJA

Milwaukee Bucks – Boston Celtics 95:108

(Momčadi su izjednačene na 3-3 u seriji na četiri pobjede)

ZAPADNA KONFERENCIJA

Golden State Warriors – Memphis Grizzlies 110:96

(Golden State se plasirao u finale Zapadne konferencije rezultatom 4-2 u seriji)