Zvezda sjajnim šutem dobila Olimpiju, dobra partija Alibegovića

Košarka 23. jan 202320:10 0 komentara
KK Crvena Zvezda

Crvena zvezda je pobedila Cedevitu Olimpiju u 16. kolu ABA lige 100:95. Crveno bijeli su sjajno šutirali i bio je to meč u kom odbrane i nisu baš briljirale. Zvezda je ubacila 13 trojki iz 35 šuteva.

Beograđani su imali odličan napadački ritam od početka, dok je Olimpija uspijevala na to da odgovori prije svega zahvaljujući Yoghiju Ferrellu. Inače je ljubljanska ekipa sklona tome da više akcenta stavlja na napad nego na odbranu, a Zvezda je baš takvim oružjem uspjela da slomi protivnika. Vodila je velikom razlikom tokom prve tri četvrtine.

Tek u posljednjoj Cedevita Olimpija je uspjela malo da obuzda Zvezdu pa se posljednja tri i po minuta se ušlo u neizvjesnu zavšrnicu jer je bilo četiri razlike. Tada je najprije Vildosa pogodio, a odgovorio je naš  Amar Alibegović jednim snažnim kucanjem. Bilo je dosta grešaka i izgubljenih lopti, a onda je Ognjen Dobrić pogodio trojku koja je riješila sve.

Jeste bilo i dalje situacija u kojima je bilo dva posjeda razlike, ali je Zvezda konstantno kontrolisala rezultat.

Facundo Campazzo je bio najefikasniji sa 19 poena, dok ga je Ognjen Dobrić pratio sa 18. Petrušev je dodao 13 poena, a Vildosa 15. Kod Olimpije je Yoghi Ferrell imao 24 poena, a Marko Jeremić i Josh Adams po 16. Alibegović je ubacio 14 poena.