Senegal prvi finalist AFCON-a

Moto GP 02. feb 202221:58 0 komentara
REUTERS/Mohamed Abd El Ghany

Fudbaleri Senegala plasirali su se u finale Afričkog kupa nacija nakon što su u polufinalu bili bolji od Burkine Faso sa 3:1.

Oba tima imala su po nekoliko izglednih prilika u prvom poluvremenu, ali su mreže mirovale nakon odigranih 45. minuta.

Slična situacija bila je i u drugom poluvremenu i to sve do 70. minute. Nakon jednog prekida Khaliu Kolibaly je pokušao atraktivno škaricama, ali je šutirao veoma loše. Na njegovu sreću lopta je stigla do Dialloa kojie je pogodio za vodstvo Senegala.

Samo šest minuta kasnija Mane je sjajno prošao po lijevoj strani, proigrao Gueyea kojem nije bilo teško da postigne pogodak za Senegal.

U 82. Ibrahim Toure je vratio neizvjesnost u meč, ali je Sadio Mane samo pet minuta kasnije pobjegao odbrani i poslao svoj tim u finale.

Senegal će u nedjelju u velikom finalu nastupiti protiv boljeg iz duela između Kameruna i Egipta koji se igra sutra.