Španci rutinski do nova tri boda protiv Turske

Nogomet 17. jun 201622:12 > 22:51
Reuters

U susretu 2. kola D grupe Eura u Nici nogometaši Španije ubjedljivo su savladali reprezentaciju Turske.

Tokom svih 90 minuta Španci su dominirali terenom i na kraju slavili rezultatom 3:0 te upisali drugu pobjedu na ovom Euru.

S druge strane Turska je potpuno razočarala i u ovom meču. Iako se očekivalo da će nakon poraza od Hrvatske zaigrati ozbiljnije to se nije desilo, te će prvi bod i gol tražiti u posljednjem meču protiv Češke.

Dva gola za “Furiju” je postigao Morata u 34. i 48. minuti, dok je Nolito svoj pogodak upisao u 37. minuti meča odigranog na stadionu Riviere pred 40.000 gledalaca.

Ovom pobjedom Španija je kolo prije kraja grupne faze takmičenja obezbjedila plasman u narednu fazu Eura.

Ranije danas u ovoj grupi Hrvatska i Češka su odigrale neriješeno 2:2.