Vels pregazio Rusiju, remi Engleske i Slovačke

Nogomet 20. jun 201622:21 > 22:51
Reuters

Selekcije Velsa i Engleske obezbjedile su plasman u narednu fazu takmičenja na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

Vels je u posljednjoj utakmici grupe B bez većih problema stigao do ubjedljive pobjede protiv Rusije. Velšani su poveli golom Aarona Ramseyja u 11. minuti, a devet minuta kasnije Neil Taylor je povisio vodstvo. Konačnih 3:0 postavio je Gareth Bale u 67. minuti.

Ovom pobjedom Vels je zauzeo prvo mjesto u grupi sa 6 bodova, dok se Rusi vraćaju kući kao posljednjeplasirana ekipa sa samo jednim osvojenim bodom.

U drugom meču ove grupe Engleska i Slovačka su odigrale neriješeno bez golova. I bod je bio dovoljan Englezima za drugo mjesto i nastavak takmičenja na Euru sa jednom pobjedom i dva neriješena rezultata.

Reuters

Slovaci su pružili dobar otpor protivniku i kako stoje stvari oni će biti među najboljim trećeplasiranim reprezentacijama koje će zaigrati u sljedećoj fazi takmičenja. Slovačka ima četiri osvojena boda.

Sutra su na programu mečevi grupe C gdje se sastaju Sjeverna Irska – Njemačka i Ukrajina Poljska, dok će u grupi D snage odmjeriti Hrvatska – Španija i Turska – Češka Republika.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.