Belgijanci deklasirali Mađare

Nogomet 26. jun 201622:39 > 22:50
Reuters

Belgija je visokom pobjedom protiv Mađarske u Toulouseu postala šesta reprezentacija koja se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Belgijanci su odigrali veoma kvalitetnu utakmicu i na kraju deklasirali ekipu Mađarske.

Golove za pobjedu su postigli Toby Alderweireld u 10. minuti, na 2:0 povisio je Michy Batshuayi, samo minutu poslije zabio je Eden Hazard, a konačan rezultat postavio je Yannick Ferreira-Carrasco u sudijskoj nadoknadi meča.

Ekipa Marca Wilmotsa je u potpunosti nadigrala večerašnjeg protivnika, a to pokazuje i statistika. Belgijanci su uputili čak 24 udarac u okvir gola naprema 14 Mađara (13:6 u okvir gola).

U četvrtfinalu Belgija će igrati protiv Velsa.

U danas odigranim utakmicama Francuska je bila bolja od Irske (2:1), dok je Njemačka očekivano savladala Slovačku (3:0).

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.