Liga prvaka: Nogometašice SFK ispale u posljednjim sekundama

Nogomet 13. okt 201620:38 > 20:43
Screenshot

Nogometašice SFK Sarajevo nisu uspjele ostvariti plasman u osminu finala ženske Lige prvaka. Konačan rezultat u utakmici odigranoj u Rusiji glasio je 2:1.

Večerašnja utakmica, igrana na umjetnoj travi, po izuzetno hladnom vremenu, ponovo je kao i na Koševu ponudila inicijativu ruske ekipe tokom cijelog susreta, dok su Bordo dame bile orijentisane na odbranu svog gola i prijetnje iz kontranapada. Iako su tokom prvog dijela imale nekoliko izrazitih prilika domaće nogometašice nisu uspjele postići pogodak, prenosi sport1.ba.

Drugi dio otvaraju pogotkom. Jednu nesmotrenost odbrane naših prvakinja Tia N’Réhy u 50. minuti pretvara u pogodak. Ruskinje su imale inicijativu i nakon pogotka, ali do drugog gola nisu mogle.

U 70. minuti desio se trenutak odluke. Kuč je dobila jednu loptu u blizini šesnaesterca, napravila prodor u kojem su je ruske odbrambene nogometašice oborile, a nakon što je dosuđen kazneni udarac, Jasna Đoković je bila siguran realizator.

Imale su domaće nogometašice nekoliko dobrih prilika, a do pobjede su došle u posljednjim sekundama sudijske nadoknade kada je Nahi postigla pogodak za pobjedu u ovom duelu.

Prava je šteta da su naše najbolje nogometašice na ovakav način ispale iz daljnjeg natjecanja, ali u svakom slučaju mogu biti ponosne na svoj nastup ove sezone u evropskim takmičenjima.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.