Ludilo u Belgiji, prekinut derbi belgijskog prvenstva

Nogomet 04. dec 201621:51 > 21:54
AFP

Meč belgijskog prvenstva između Charleroija i Standarda nije završen. Naime, došlo je do prekida kada su navijači gostiju iz Liegea odlučili prekinuti meč. Da sve bude gore, nogometaši Standarda su kontrolisali utakmicu i imali prednost rezultatom 3:1 u 57. minuti meča.

No, onda su navijači gađali golmana Charleroija petardama i dimnim bombama. Bivši trener beogradske Crvene Zvezde Aleksandar Janković je pokušao da smiri navijače svog kluba, ali bezuspješno.

Pretrčao je pedeset metara, uzeo je megafon i nakratko ih smirio. Nakon desetak minuta je ponovo isto napravljeno, te je sudija ovog duela odlučio da meč ipak neće biti nastavljen:

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.