Kalinić od junaka do licemjera i foliranta

Nogomet 23. dec 201610:40 > 10:44
Youtube

Hrvatski reprezentativac i napadač Fiorentine Nikola Kalinić uspio je ono što je malo ko prije njega. U samo nekoliko sati pretvorio se od junaka i primjera pošten igre u licemjernog foliranta.

Pojedini italijanski mediji žestoko su napali Kalinića, nakon meča Fiorentine i Napolija (3:3).

Naime, Hrvat je krajem drugog poluvremena došao u centar pažnje nakon što je izašao pred golmana Pepa Reinu i pao u šesnaestercu gostiju. Činilo se da je sudac Paolo Tagliavento pokazao na bijelu tačku, te da je nakon žestoke reakcije čuvara mreže Napolija i Kalinićevog priznanja da nije bilo kontakta, promijenio odluku i pokazao na gol-aut.

Kalinić je u nekoliko u minuta na društvenim mrežama i Youtubeu postao heroj večeri, a mnogi su bili mišljenja da je napravio “fair-play” potez godine.

Međutim, ima i onih koji smatraju da se napadač “Viola”, zapravo, samo izvlačio da ne dobije žuti karton zbog simuliranja, što bi mu bio drugi na utakmici i automatsko isključenje sa meča. Na kraju je žuti karton dobio Reina zbog prigovora.

Mediji na Apeninima su zaključili kako je Reina žestoko protestovao jer je smatrao da je Kalinić zaslužio žuti karton zbog simuliranja, dok je hrvatski napadač brže-bolje priznao da nije jedanaesterac kako bi se spasio od žutog kartona te da zbog toga nije nikakav vitez nego simulator koji je pokušao iznuditi jedanaesterac.

Razvila se polemika koja je podijelila Italiju i o kojoj će se zacijelo naširko razglabati u sljedećih nekoliko dana.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.