Liga Evrope: United remizirao u Belgiji, uzbudljivo u Vigu

Nogomet 13. apr 201722:44 > 22:56
Reuters / Andrew Couldridge Livepic

Večeras su završene prve tri utakmice četvrtine finala Lige Evrope.

Ajax i Schalke igrali su u Amsterdamu, a nakon 90 minuta, uspješnija je bila domaća ekipa – koja je slavila sa 2:0. Klaassen je bio nerješiva engima za goste iz Gelsenkirchena, a ovaj fudbaler dva puta je pogodio mrežu Nijemaca.

U 23 minuti bio je precizan iz penala, da bi prednost porasla golom u 52. minuti. Tim Seada Kolašinca imat će tešku zadaću u uzvratu. U sastavu nije bilo reprezentativca BiH, koji je meč pregledao s klupe.

Manchester United remiziraou Belgiji. Sa Anderlechtom su 1:1. Gol za vodstvo gostiju je na asistenciju Rushforda postigao Henrik Mkhitaryn.

Minuta je bila 37. Izjednačenje je uslijedilo četiri minute pred kraj, kada je na asistenciju Obradovića pogodio Dendoncker.

Najzanimljivije je bilo u Vigu, gdje je domaća Celta sa 3:2 porazila Genk. Gosti su poveli u 10. minuti, kada je pogodio Boetius, ali je izjendačenje stiglo pet minuta poslije.

Sisto je izjednačio, a u 18. minuti uslijedio je preokret. Gol za 2:1, postiže Aspas, a u 38. minuti Šveđanin John Guidetti oslobodio je disajne puteve Celte golom za 3:1.

U nastavku susreta Genk je postigao gol koji im ostavlja nadu u uzvratu. Rezervista Buffel je pogodio za konačnih 3:2.

Uoči početka četvrtfinalnog meča Evropa lige između Olympique Lyona i Bešiktaša došlo je do velikih nereda ispred, ali i na samom stadionu, zbog čega je kasni početak meča.

Susret u Lyonu počeo je sa 45 minuta zakašnjenja, a u momentu objave ovog teksta na semaforu je stajalo 0:1 za goste, a strijalac je bio Ryan Babel u 15. minuti. Detaljnije o incidentu uoči početka meča u vezanoj vijesti.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.