Svi se smiju Cristianu Ronaldo zbog ovog podatka

Nogomet 24. apr 201713:31 > 13:38
AFP

Barcelona je sinoć savladala Real Madrid na Santiago Bernabeuu rezultatom 3:2.

Lionel Messi je u zadnjim sekundama sudijske nadoknade nakon sjajne akcije koju je počeo Sergi Roberto savladao golmana Reala Keylora Navasa za konačnih 3:2 i velika tri boda.

Uz već pomenutog Messija koji je sinoć postigao dva gola, najbolji pojedinci bili su upravo golmani Navas i Andree Ter Stegen koji je imao 12 uspješnih odbrana.

Twitter/Squawka

Ono čime se njemački golman može pohvaliti su i pasovi koji je imao sinoć.

Naime, poredeći broj uspješnih dodavanja sa Cristianom Ronaldom, Ter Stegen imao je 22 uspješna pasa dok je Ronaldo imao osam manje.

Nogometaši Barcelone ostali su u igri za osvajanje naslova španskog prvaka, nakon što su u fantastičnom ‘El Clasicu’ u Madridu svladali domaći Real rezultatom 3:2.

Domaće je u vodstvo doveo Casemiro u 28. minuti, no vodstvo Reala potrajalo je svega pet minuta. Messi je u 33. pogodio za 1:1, a za 2:1 fantastičan gol zabio je Rakitić u 73. minuti.

Četiri minute kasnije Sergio Ramos dobio je izravan crveni karton zbog preoštrog starta i činilo se da je tu kraj priče.

Ipak, u 86. Real preko Rodrigueza izjednačuje na 2:2, a novi preokret uslijedio je u sudijskoj nadoknadi kada je za pobjedu Barcelone svog drugi pogodak zabio Messi.

Pet kola prije kraja Barcelona je izbila na vrh tabele sa 75 bodova, koliko ima i Real, ali uz slabiju gol razliku.

No, Real i dalje ima sve u svojim rukama s obzirom da ima utakmicu manje u odnosu na Katalonce.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.