Nogometašice SFK 2000 Sarajevo obranile titulu u Kupu BiH

SFK 2000 Sarajevo

Nogometašice SFK 2000 odbranile su naslov pobjednica Kupa Bosne i Hercegovine.

U finalnom meču, odigranom u Trening centru Nogometnog saveza BiH u Zenici, sarajevska ekipa pobijedila je Eminu iz Mostara sa 3:1 (2:0).

Favorizirana ekipa SFK povela je već u 1. minuti golom Zerine Piskić, a deset minuta kasnije rezultat je iz penala povećala Alisa Spahić.

Na samom početku drugog dijela treći gol za ekipu SFK postigla je Dajana Spasojević, dok je strijelac  počasnog pogotka za mostarskog trećeligaša bila Minela Gačanica u 57. minuti.

Jedanaestom titulom u Kupu BiH članice SFK 2000 nastavile su dominaciju u bh. ženskom nogometu. Pored toga naslove državnih prvakinja osvojile su 13 puta, dok su dva puta slavile u superkupu.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.