Progres Niederkorn je novi fudbalski hit u Evropi

Nogomet 05. jul 201707:12 > 07:15
AFP

Nogometaši luksemburškog Progres Niederkorna priredili su senzaciju u utorak navečer izbacivši u prvom pretkolu Europske lige škotski Rangers.

Nakon što su u prvom susretu u Glasgowu izgubili 0-1, nogometaši Progres Niederkorna su u uzvratu na svom travnjaku pobijedili Rangers 2-0 ostvarivši prvu europsku pobjedu u povijesti kluba.

Progres Niederkorna, koji je prošle sezone osvojio četvrto mjesto u nacionalnom prvenstvu, do sada je odigrao 13 europskih utakmica i pritom upisao 11 poraza uz dva neodlučena ishoda i razliku pogodaka 1-40.

Premda je Rangersa daleko od svojih slavnih dana, škotski mediji su debakl u Luksemburgu proglasili jednim od najtužniji dana u povijesti kluba i uvjerljivo najvećim poniženjem u europskim natjecanjima. Za Rangers su ovo bile prve europske utakmice u posljednjih šest godina nakon što je u srpnju 2012. bankrotirao i završio u četvrtoj ligi.

Pobjedu domaćinu donijeli su Emmanuel Francoise u 66. minuti, te Sebastien Thill u 75. minuti.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.