Nevjerovatan rezultat: Španija pobijedila Crnu Goru 22:0

Nogomet 02. okt 201715:05 > 15:09
Anadolija

Reprezentacije Španije i Crne Gore odigrale su susret prvog kola Evropskog prvenstva, a rezultat nakon 80 minuta igre - zapanjujući.

Ne, nije rukomet, niti odbojka, riječ je o fudbalskom susretu U17 ženskih reprezentacija Španije i vršnjakinja iz Crne Gore.

22:0 nakon dva poluvremena od 40 minuta susreta, u kojem su Crnogorke uspjele samo dobiti dva žuta kartona u 39. i 71. minuti.

Prva zvijezda ove rijetko viđene partije u fudbalu bila je Claudia Pina, koja nastupa za tim Barcelone. a postigla je osam pogodaka. Dva u prvom, i šest u drugom poluvremenu.

Fudbalerka Martin je načela mrežu Crnogorki, golom u 11. minutu. Njena kolegica iz reprezentacije Navarro je postigla četiti gola, Martin je dala gol dva puta, Vilamala tri, Ruiz je bila strijelac dva puta, a Montes jednom za jednu od najvećih pobjeda u historiji modernog fudbala.

Onih 15 minuta predaha između dva poluvremena ujedno je i najveći raspon perioda u kojem nominalne gošće iz Crne Gore nisu primile gol. Najveća pauza između dva gola Španjolki u ovom susretu bila je tih početnih 11 minuta, jednom 10 i devet minuta.