Pobjeda Zmajeva protiv Estonije za kraj kvalifikacija za SP

Nogomet 10. okt 201721:38 > 22:39
Reuters

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je pobjedom u Talinu završila svoj put u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Rusiji naredne godine. Protiv domaće selekcije Estonije Zmajevi su odigrali 2:1.

Selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Mehmed Baždarević odlučiio je u ovom meču izvesti potpuno izmijenjen sastav u odnosu na susret s Belgijancima. Susret su počeli: Begović, Sušić, Cocalić, Zukanović, Kolašinac, Cimirot, Medunjanin, Krunić, Kodro, Hajrović, Ibišević.

Reuters

U utakmici koja je bila bez rezultatskog značaja kada su u pitanju kvalifikacije, gledatelji na Le Coq Areni i ispred televizijskih ekrana u prvih 45 minuta susreta nisu vidjeli mnogo, tek dvije šanse na obje strane.

Vedad Ibišević je u 37. minuti imao priliku da dovede Zmajeve u vodstvo, ali je golman domaće selekcije odbranio njegov šut. Nekoliko trenutaka kasnije, Estonci su zaprijetili preko Zenjova koji je promašio prazan gol sa nekoliko metara.

U nastavku susreta Hajrović je pogodio za vodstvo od 1:0. Bio je ovo četvrti njegov gol u dresu Zmajeva. Estonci su uspjeli izjednačiti preko Antonova, da bi Hajrović ponovo pogodio i donio pobjedu od 2:1 za Bosnu i Hercegovinu.

Ovom utakmicom izabranici selektora Mehmeda Baždarevića završili su još jedne neuspješne kvalifikacije. O sudbini Mehmeda Baždarevića kojem je ugovor večerašnjom utakmicom istekao, odlučivat će članovi Izvršnog odbora Nogometnog saveza BiH na sjednici koja je zakazana za 19. oktobar.

Jedan od članova IO NS BiH danas je potvrdio za N1 da će se na tom sastanku razmatrati Baždarevićev izvještaj o ovim kvalifikacijama i da će biti donesene odgovarajuće odluke.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.