Remi Arsenala i Atletica, "podrezana krila" Red Bullu

Nogomet 26. apr 201822:34 > 22:56
Reuters

Odigrane su prve dvije utakmice polufinala Lige Evrope u kojima su se sastali Arsenal i Atletico Madrid u Londonu, te Marseille i Red Bull Salzburg u Marseilleu.

Vrlo interesantno bilo je u Londonu, u kojem je Atletico Madrid susret završio sa igračem manje i isključenim trenerom. Sve se to odigralo u prvih 13 minuta susreta.

Hrvatski internacionalac u dresu Atletica, Šime Vrsaljko za samo osam minuta zaradio je dva žuta kartona zbog grube igre, a sudija Turpin mu je pokazao put u svlačionicu.

Miran nije ostao Diego Simeone, trener Atletica koji je imao šta da kaže glavnom sudiji – zbog čega ga je ovaj poslao na tribine i tako dodao “sol na ranu” Atleticu u ovom susretu.

Madriđani su, izuzev rijetkih izleta naprijed, bili prinuđeni da brane svoj gol – a to su u prvih 45 minuta i uspjeli, uprkos brojnim naletima izabranika Arsenea Wengera.

Inicijativa Arsenala nastavljena je i u drugom poluvremenu, a odbrana Atletica iz Madrida odolijevala je napadima sve do 60 minute.

Nakon “kruženja” oko šesnaesterca, Ramseyev centaršut pada na glavu Lacazettea, koji matira Oblaka za 1:0.

U tim mometima pritisak Arsenala pada, a možda i jedini momenat nepažnje Topnika iskoristio je Griezmann, koji je 82. minuti pogađa za 1:1.

U konačnici, Atletico kući ide sa boljim rezultatom, dok Arsenalu ostaje žal za propuštenim prilikama.

Marseille je protiv iznenađenja kako Bundeslige, tako i Lige Evrope u prvih 45 minuta stekao prednost. Već u 15 minuti je Thauvin doveo Marseille u vodstvo, a bolja igra domaćina urodila je plodom i u 63. minuti.

Na 2:0 povisio je N'Jie, čime je postavio i konačan rezultat meča.

Uzvrati su na rasporedu 3. maja u Madridu i Salzburgu.