FA kup: Arsenal lako, novi skalp Bradforda

Nogomet 15. feb 201520:58 > 21:05
EPA

Nogometaši Arsenala, Bradford Cityja i Aston Ville izborili su plasman u četvrtfinale FA kupa, a posljednjeg putnika među osma najboljih doznat ćemo u ponedjeljak kada je na rasporedu susret između Preston North Enda i Manchester Uniteda.

Arsenal je bez većih problema pobijedio drugoligaša Middlesbrough 2-0, a ‘Topnici’ su utakmicu prelomili u svega dvije minute. Olivier Giroud je u 27. minuti doveo Arsenal u vodstvo, a francuski napadač je dvije minute kasnije svojim drugim golom potvrdio pobjedu.

Iznenađenje je priredio trećeligaš Bradford City pobijedivši Sunderland 2-0. John O'Shea (3-autogol) i Jon Stead (61) donijeli su pobjedu Bradfordu koji je u prošlom kolu priredio senzaciju izbacivši Chelsea 4-2. Za Bradford je to prvi plasman u četvrtfinale FA kupa nakon 1976. godine.

U prvom današnjem ogledu Aston Villa je pobijedila Leicester City 2-1, a gol za goste zabio je hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić. Domaćin je poveo golovima Leandra Bacune (68) i Scotta Sinclaira (89), a Kramarić je smanjio u 90. minuti. Bivši napadač Rijeke, Dinama i Lokomotive zabio je sjajan pogodak glavom s 11 metara nakon ubačaja Jefferyja Schluppa. Bio je to njegov drugi pogodak za Leicester nakon što je u utorak zabio Arsenalu u prvenstvu također u porazu 1-2.

U subotu su plasman u četvrtfinale izborili Liverpool, WBA, Blackburn i Reading.