Poulsen kaznio promašeni penal Perua

Nogomet 16. jun 201819:49 > 19:59
Reuters

Fudbaleri Danske savladali su Peru u utakmici grupe C, minimalnim rezultatom 1:0.

U vrlo zanimljivoj utakmici sa mnoštvom prilika i generalno dobrog fudbala, pobjedu je izvojevala Danska, a strijelac za slavlje bio je Poulsen u 59. minuti nakon kontranapada.

Važno je napomenuti da je Peru u drugoj minuti nadoknade prvog dijela mogao do vodstva. Naime, posredstvom VAR tehnologije sudac Gassama dosudio je penal za Peru, kojeg je izborio Cueva.

Isti igrač preuzeo je odgovornost za izvođenje, ali je njegov udarac završio iznad prečke gola Danske.

Imao je Peru i još izglednih prilika za poravnanje u drugom poluvremenu, ali napadačkoj liniji selekcije iz Južne Amerike to nije pošlo za rukom.

U ovoj grupi ranije je odigran susret Francuska – Australija, koji je završio pobjedom Galskih pijetlova sa 2:1.

Danas je odigran i meč Argentine i Islanda, grupe D – koji je završen 1:1. Za 16. juni zakazana je samo još jedna utakmica, ona u 21:00 sat između Hrvatske i Nigerije.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVOna ovom linku.