Lagan trijumf Hrvatske, "Vatreni" na čelu grupe D

Nogomet 16. jun 201822:25 > 22:53
Reuters

Susretom Hrvatska - Nigerija zaključeno je prvo kolo grupe D Svjetskog prvenstva u Rusiji, a nakon 90 minuta borbe slavila je reprezentacija Zlatka Dalića, rezultatom 2:0.

“Vatreni” nisu imali velikih problema na otvaranju Mundijala. Iako Nigerija važi za neugodnog protivnika – tim Hrvatske je od samog početka susreta preuzeo kontrolu nad utakmicom. Držali su loptu u svom posjedu, stvarali šanse – dok su Nigerijci tek sporadičnim napadima prijetili golu Subašića.

Do vodstva su stigli u 32. minuti meča. Nakon prekida – u kaznenom prostoru Nigerije nabolje se snašao Mandžukić, ali je lopta naputu do mreže zahvatila Eteboa za 1:0. Mogla je Hrvatska u dva navrata i povećati vodstvo – ali do promjene rezultata nije došlo.

Tim rezultatom na semaforu otišlo se na odmor.

U nastavku susreta – slična slika kao i iz prvog poluvremena. Do novog gola Hrvatska stiže u 72. minutu. Ponovo prekid, ovog puta je oboren Mandžukić, a glavni sudac Ricci iz Brazila bez dvojbe pokazuje na bijelu tačku. Loptu je namjestio Modrić – i pogodio za 2:0. Ovo je bio Modrićev prvi gol na Svjetskim prvenstvima za Hrvatsku.

Nakon drugog gola, Hrvatska je pojačala pritisak na zadnju liniju Nigerije s namjerom da poveća prednost i definitivno riješi svaku nedoumicu oko pobjednika u ovom susretu. Ipak, susret je okončan rezultatom 2:0.

Nigerija osim nekoliko poluprilika nije uspjela napraviti ništa ozbiljnije što bi ugrozilo gol Subašića, pa je selekcija Zlatka Dalića odnijela laganu pobjedu u Kalinjingradu.