Argentina "upoznala" Mbappea

Nogomet 30. jun 201817:21 > 17:52
REUTERS/Pilar Olivares

U prvom meču osmine finala na Svjetskom prvenstvu u Rusiji snage su odmjerili bivši prvaci svijeta Francuzi i Argentinci. Četvrtfinale su izborili "Trikolori" pobjedom od 4:3 nad Messijem i društvom.

Kada se sastanu ovako velike reprezentacije moglo je slutiti samo jedno – spektakl, što se i potvrdilo od prve minute.

Francuzi su bolje ušli u susret. Odmah u 13. minutu sudija je pokazao na bijelu tačku nakon prekršaja nad Kylianom Mbappeom. Siguran je bio Antoine Griezmann. “Trikolori” nisu se zadovoljili ranim vodstvom nego su odmah išli po novi gol, dok je Argentina prijetila iz kontri.

Gol “Gaučosa” je “visio” u zraku, ali kako to biva u nogometu, južnoamerička reprezentacija je u prvom šutu na gol Huge Lorisa, u 41. minutu, poravnala rezultata. Angel Di Maria je sjajno pogodio sa nekih 25 metara.

Sa 1:1 se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme je donijelo šok za aktuelnog evropskog viceprvaka. Bočni igrač Argentine, Gabriel Mercado je u 48. minutu, na asistenciju Lionela Messija, preokrenuo rezultat. U tom trenutku izgledalo je kako je Argentina bliže prolasku dalje. Ali pitao se nešto i najtalentovaniji igrač svijeta, Kylian Mbappe.

Prvo su izabranici selektora Didiera Deschampsa ponovo poravnali rezultat. Strijelac je bio defanzivac Benjamin Pavard. I onda su uslijedili četiri minute Mbappea.

Napadač PSG-a se prvo u 64. minutu sjajno snašao ispred gola Franca Armanija i pored argentinskih stubova odbrane matirao protivničkog čuvara mreže, da bi u 68. istrčao kontru i postigao svoj drugi gol na meču, za 4:2.

Do kraja meča više od igre su imali Argentinci što im se isplatilo u sudijskoj nadoknadi. Pogodio je Sergio Aguero nakon nove asistencije Messija. Međutim, Južnoamerikanci nisu imali dovoljno vremena za novo poravnanje.

Iako je Messi uknjižio dva dodavanja može se apsolutno smatrati tragičarem meča. Ponajbolji igrač svijeta je propustio priliku na četvrtom Mundijalu da se upiše u listu strijalca u eliminacionoj fazi. Ovo ispadanja Argentine vjerovatno znači i oproštaj LM10 od nacionalnog dresa.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.