Bayern po starom, ovaj put stradao Vrančićev Paderborn

Nogomet 21. feb 201518:14 > 18:27
EPA

U 22. kolu njemačkog nogometnog prvenstva u subotu je najazanimljivije bilo u susretu Augsburga i Bayer Leverkusena, koji je završio 2-2, dok je vodeći Bayern upisao još jednu uvjerljivu pobjedu.

Leverkusen je dva puta vodio, s tim da je nakon pogotka Stefana Reinartza u 84. minuti izgledalo da će odnijeti sva tri boda kući. No, Augsburg, koji je najugodnije iznenađenje ove sezone, uspio je u sudijskoj nadoknadi doći do poravnanja, a strijelac je bio Marwin Hitz.

Schalke je na domaćem terenu protiv Werdera odigrao 1-1. Domaćini su poveli golom Maxa Meyera u 61. minuti, a bod Werderu donio je Sebastian Proedl u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Bayern, koji je u prošlom kolu deklasirao Hamburger sa 8-0, sada je u gostima ponizio Paderborn sa 6-0. Po dva gola zabili su Robert Lewandowski i Arjen Robben, a u strijelce su se upisali i Ribery te Mitchell Weiser. Sa klupe za rezervne igrače Paderborna u igru je u 75. minuti ušao potencijalni bh. reprezentativac Mario Vrančić.

U petak su nogometaši Borussije iz Dortmunda ostvarili treću prvenstvenu pobjedu zaredom, svladavši kao gosti Stuttgart sa 3-2. Strijelci za Borussiju bili su Pierre-Emerick Aubameyang (25), Ilkay Guendogan (39) i Marco Reus (89), dok su pogotke za Stuttgart postigli Florian Klein (32-11m) i Georg Niedermeier (90+1).

Tako je Borussia, koja je nedavno bila na dnu Bundeslige, skočila na 11. mjesto prvenstvene tabele.