"Superklasiko" u finalu Copa Libertadores

Nogomet 01. nov 201804:13 > 08:05
REUTERS/Leonardo Benassatto

Fudbaleri Boce Juniors plasirali su se u finale Copa Libertadores – poslije pobjede 2:0 na svom terenu, argentinski tim remizirao je sa Palmeirasom u Sao Paulu 2:2.

Skoro sve je bilo riješeno već u 18. minutu, kada je Abila doveo Bocu u vodstvo poslije odlične asistencije Ville. Teško je bilo vjerovati da Palmeiras može da postigne četiri pogotka, ali nisu se predavali i preokrenuli su golovima Luana u 53. i Gomesa u 60. minutu iz penala.

Taman kada su navijači domaćih počeli da vjeruju u čudo, Benedetto je u 70. minutu izjednačio na 2:2 pogotkom sa dvadesetak metara i tako je definitivno poslao Bocu u finale.

Boca je šestostruki šampion, a u rekordnom 11. finalu igrat će “superklasiko” sa najvećim rivalom River Plateom.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.