Eintracht, Lazio i Chelsea idu dalje

Nogomet 08. nov 201821:14 > 21:16
REUTERS/Alessandro Bianchi

Nogometaši Eintrachta, Lazija i Chelsea osigurali su prolaz u 16-inu finala Europske lige nakon četiri kola natjecanja po skupinama.

Eintracht je u skupini H na gostovanju na Cipru pobijedio Apollon Limassol sa 3-2 upisavši i četvrtu pobjedu. Strijelci za goste bili su Luka Jović (17), Sebastien Haller (55) i Mijat Gaćinović (58), dok je oba golova za domaći sastav zabio Emiliano Zelaya (71, 90+3). Nijemci su od 81. minute igrali bez isključenog Marca Stendera. Anton Maglica je igrao prvo poluvrijeme za Apollon, dok je za goste Ante Rebić igrao od 66. minute.

U drugom susretu iz ove skupine Lazio je u Rimu pobijedio Marseille sa 2-1. Marco Parolo (45+1) i Joaquin Correa (55) zabili su za rimski sastav, dok je za OM pogodak postigao Florian Thauvin (60). Milan Badelj nije nastupio za Lazio, dok je Duje Ćaleta-Car igrao svih 90 minuta z OM.

Nakon četiri kola Eintracht ima maksimalnih 12 bodova, Lazio ima devet, dok su Marseille i Apollon na začelju sa po jednim bodom ostavši bez izgleda za prolaz.

Prolaz dalje osigurao je i Chelsea u skupini L. U četvrtom kolu ‘Bluesi’ su na gostovanju pobijedili Bate Borisov sa 1-0 ostvarivši četvrtu pobjedu. Pogodak odluke zabio je Oliver Giroud u 53. minuti. Mateo Kovačić je igrao za goste od 64. minute.

U drugom susretu MOL Vidi je pobijedio PAOK sa 1-0, a pogodak je zabio Georgi Milanov u 50. minuti. Na ljestvici vodi Chelsea sa 12 bodova, Vidi ima šest, a PAOK i Bate po tri boda

Najluđu utakmicu večeri odigrali su Spartak i Rangers u skupini G. Ruski sastav je u Moskvi pobijedio 4-3 nakon što su Škoti tri puta vodili. Za Spartak su zabili Lorenzo Melgarejo (22), Connor Goldson (35-ag), Luiz Adriano (58) i Sofiane Hanni (59), a za Rangers Roman Eremenko (5-ag), Daniel Candeias (27) i Glenn Middleton (41). Nikola Katić je odigrao cijeli susret za goste.

U drugom susretu Rapid i Villarreal su odigrali bez golova. Na ljestvici vodi Villarreal sa šest bodova, Rangers i Spartak imaju po pet bodova, a Rapid tri boda.

U skupina I Genk i Bešiktaš su odigrali 1-1, a identičnim rezultatom je završila i utakmica Malmo – Sarpsborg pa i dalje sve četiri ekipe mogu proći dalje.

Bešiktaš je poveo u Belgiji golom Ricarda Quaresme u 16. minuti, a izjednačio je Sander Berge u 88. minuti. Ivan Fiolić je za belgijski sastav igrao od 66. minute, dok je Domagoj Vida odigrao cijeli susret za goste.

Na ljestvici vodi Genk sa sedam bodova, Malmo i Sarpsborg imaju po pet bodova, a Bešiktaš ima četiri.

U skupini J Sevilla je u dramatičnom susretu na gostovanju pobijedila Akhisarspor sa 3-2, dok je Krasnodar pobijedio Standard sa 2-1 premda su gosti vodili veći dio susreta.

Sevilla je nakon prvog poluvremena vodila 2-0 golovima Nolita (12) i Luisa Muriela (38). Elvis Manu je smanjio u 52. minuti, a četiri minute kasnije Guray Vural je mogao izjednačiti, ali je iz jedanaesterca uzdrmao vratnicu. Jedanaesterac je skrivio Sergi Gomez koji je pritom zaradio crveni karton. Ipak, turski sastav je iskoristio igrača više izjednačivši u 78. minuti golom Onura Ayika. Kada se već činilo kako bi domaćin mogao do pobjede, Sevilla je zabila i treći gol, strijelac je bio Ever Banega iz kaznenog udarca u 87. minuti.

U drugom susretu Standard je poveo u 19. minuti golom Medhija Carcele i sve do same završnice Belgijanci su bili u prednosti. izjednačio je Magomed Sulejmanov u 79. minuti, a tri minute kasnije Wanderson je zabio za prednost Rusa.

Na ljestvici vode Krasnodar i Sevilla sa po devet bodova, Standard ima šest, a Turci su bez bodova.

U skupina K Dynamo je u Kijevu pobijedio Rennes sa 3-1, dok je Asana bila bolja od Jabloneca sa 2-1.

Benjamin Verbič (13) i Vitali Mikolenko (68) i Nikola Šaparenko (72) su zabili za Ukrajince, a poraz gostiju ublažio je Theoson Siebatcheu u 89. minuti. Josip Pivarić nije nastupio za Dynamo.

U drugom susretu Asana je pobijedila Jablonec sa 2-1. Domaćin je poveo u 18. minuti golom Pedra Henriquea, izjednačio je Baktijor Zainutdinov u 41. minuti gurnuvši loptu u vlastitu mrežu, a pobjedu Asatni i tri važna boda u borbi za prolaz skupine donio je Evgeni Postnikov u 88. minuti na asistenciju Marina Tomasova.

Na ljestvici vode Astana i Dynamo sa po osma bodova, Rennes ima tri boda, a na začelju je Jablonec s dva boda.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.