Kaka u 90. minutu pogodio iz slobodnjaka

Nogomet 09. mar 201510:18 > 10:57
Getty Images

Počela je i nova sezona u MLS-u, a navijačima Orlando Cityja, na najbolji način se predstavio Kaka za čiju karijeru su mnogi mislili da je "odavno gotova". Brazilac je "Lavovima" donio bod u utakmici protiv New York Cityja.

Bio je to duel dva debitantska tima u ligi koja slavi 20 godina postojanja i očigledno je da će se samo širiti za razliku od prethodnih pokušaja Sokera u Americi.

Poveo je tim iz “Velike jabuke” u 76. minutu, kada je Mikkel Diskerud iskoristio dodavanje Davida Ville i savladao protivničkog golmana. Od 83. minuta, Orlando je igrao bez Collina koji je dobio crveni karton, ali to nije spriječilo Kaku da se u prvom minutu sudijske nadoknade upiše u strijelce, za konačnih 1:1.

Brazilac je u posljednjim trenucima meča izveo slobodan udarac sa nešto više od 20 metara, ali je tom prilikom imao i sreće. Lopta je pogodila živi zid i prevarila golmana. Podsjetimo i to da će titulu u MLS-u braniti LA Galaxy, koji je također sezonu počeo pobjedom.