Liga prvaka: Porto zgazio Basel, Real jedva preživio Schalke

Nogomet 10. mar 201522:40 > 22:40
EPA/JUANJO MARTIN

Real Madrid se plasirao u četvrtfinale Lige prvaka iako je na svom stadionu izgubio od Schalkea sa 3-4 u uzvratnoj utakmici osmine finala. No, i minimalan poraz bio mu dovoljan za prolaz jer je u prvoj utakmici slavio sa 2-0.

Gosti su poveli u 20. minuti, nakon brze akcije i ubačaja Barnette sa desnog boka, a strijelac je bio Christian Fuchs. Zasluženo vodstvo Schalkea, koji je bio puno bolja momčad od Reala, čije su igrače zbog slabe igre i nedovoljno angažmana izviždali domaći navijači. Ipak, već pet minuta kasnije Real je poravnao. Korner je izveo Toni Kroos, a najviši u skoku bio je Cristiano Ronaldo, koji pogađa glavom za 1-1. Nakon toga Real je nakratko dominirao terenom, ali u završnici poluvremena Schalke ponovno pokazuje zube.

U 39. minuti Realov stoper Varane je neoprezno pokušao vratiti loptu Casillasu i umalo je to iskoristio Huntelaar, koji je u sljedećoj minuti prvo pogodio prečku, da bi u nastavku akcije, nakon udarca Meyera, odbijenu loptu pospremio u mrežu za novo vodstvo Schalkea. Ipak, u sudijskoj nadoknadi Real je ponovno izjednačio. Sa lijevog boka je ubacio Coentrao, a Ronaldo glavom trese mrežu za 2-2.

Gotovo cijelo drugo poluvrijeme činilo se da će Real bez problema kontrolirati utakmicu. Naime, u 53. minuti Benzema je nakon solo akcije pogodio za vodstvo Reala 3-2, a potom je 19-godišnji Leroy Sane u 57. minuti sa vrha 16-erca odlično naciljao za 3-3.

Nakon toga ritam je pao i činilo se da će Real bez problema otići u četvrtfinale, ali u 84. minuti Huntelaar zabija za novo vodstvo Schalka, 4-3, i ponovno je “voda u ušima” igrača Reala. Njemački klub bio je na pragu nevjerojatnog podviga, trebao mu je još jedan gol za prolaz, ali je Casillas sa dvije obrane spasio “kraljeve”. Prvo je u 87. minuti obranio udarac Sanea, a potom je u 90. zaustavio šut Hoewedesa.

Real je prošao u četvrtfinale, a nakon skoro četiri mjeseca pauze, zbog povrede mišića, u momčad se vratio playmaker Luka Modrić. On je u igru ušao u 58. minuti, a njegov povratak Realovi navijači dočekali su ovacijama.

U drugom meču nije bilo previše neizvjesnosti. Porto je deklasirao Basel 4-0 nakon 1-1 iz prve utakmice. Strijelci za Porto bili su Yacine Brahimi (14), Hector Herrera (47), Casemiro (56) i Vicent Aboubakar (76).

REAL MADRID: Casillas, Arbeloa (Nacho, 83), Varane, Pepe, Coentrao (Marcelo, 58), Khedira (Modrić, 58), Kroos, Isco, Bale, Ronaldo, Benzema.

SCHALKE: Wellenreuther, Howedes, Matip, Nastasić, Barnetta (Uchida, 81), Neustadter, Hoeger (Goretzka, 57 , Meyer, Fuchs, Choupo-Moting (Sane, 29), Huntelaar.

STRIJELCI: 0-1 Christian Fuchs (20), 1-1 Cristiano Ronaldo (25), 1-2 Huntelaar (40), 2-2 Cristiano Ronaldo (45+1), 3-2 Benzema (53), 3-3 Sane (57), 3-4 Huntelaar (84).

SUDAC: Damir Skomina (Slovenija)

STADION: Santiago Bernabeu

GLEDATELJA: 80.000