Golijada u derbiju Midlandsa, Jota čovjek odluke

Nogomet 19. jan 201915:19 > 15:28
AFP

Fudbaleri Wolvesa slavili su u meču 23. kola Premier lige protiv ekipe Leicestera rezultatom 4:3, a pitanje pobjednika riješeno je u završnici veoma uzbudljivog meča i to zahvaljujući junaku utakmice Diegu Joti.

Derbi Midlandsa na stadionu Molinhu bolje je otvorila domaća ekipa, a sa dva rana gola delovalo je da će Wolvsi mnogo lakše stići do pobjede.

Nekoliko prilika u prvom dijelu igre imao je i Leicester, ali nije uspio da stigne do pogotka.

Meč je otvoren golom Jote, u četvrtom minutu susreta, posle asistencije Moutinha.

Moutinho je u 12. minutu izveo i korner, poslije koga je Benet glavom zatresao mrežu gostiju za 2:0.

I nakon ta dva pogotka ekipa Wolvesa je imala nekoliko izglednih prilika, a u 40. minutu šansu da povisi na 3:0 propustio je Raul Jimenez kada je prošao kroz čitavu odbranu Leicestera, a zatim šutirao, što je bio lak zadatak za Kaspera Schmeichela.

Drugo poluvrijeme obilježila su dva brza gola Leicestera. Prvo je Gray, poslije dodavanja Vardyja pogodio u 47. minutu, a četiri minuta kasnije izjednačenje gostima donio je Koudi autogolom.

I u nastavku je bilo uzbudljivo, a za novo vodstvo ‘Vukova’ pogodio je ponovo Jota u 64.minutu, kada se u listu asistenata upisao Neves.

Na 3:3 izjednačio je Morgan u 87. minutu i tu nije bio kraj uzbuđenjima na derbiju Midlandsa.

Konačnih 4:3 postavio je najbolji igrač meča Jota, koji je postigao svoj treći gol na utakmici u trećem minutu sudijske nadoknade.

Zanimljivo je i to da je 2003. godine, kada su se posljednji put na stadionu Molinhu stastali Wolvesi i Leicester, domaćin stigao do trijumfa rezultatom 4:3, poslije vodstva Leicestera od 3:0.

Leicester je deveti na tabeli sa 31 bodom, dok su Wolvesi na osmoj poziciji i imaju bod više

Pogledajte rezultate i tabelu Premier lige.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.