Henry opsovao protivničkog igrača u meču "bez" VAR-a

Nogomet 20. jan 201912:27 > 12:42
Reuters

Fudbaleri Monaca, koje sa klupe vodi legendarni Francuz, Thierry Henry, deklasirani su u subotu u Ligi 1 na svom terenu protiv Strasbourga (5:1). Iako su doživjeli debakl, trener Kneževa Henry je imao primjedbe i na rad VAR sistema koji pomaže sudijama.

Sve je loše krenulo po Monaco, koji je u 7. minutu ostao sa desetoricom na terenu jer je Naldo poslije prekršaja, koji je načinio kao posljednji igrač odbrane, dobio direktan crveni karton. U ovoj situaciji je konsultovan VAR sistem, ali je kasnije on ostao “nijem”.

Monaco je pri rezultatu 2:1 za Strasbourg žestoko protestovao kod sudija tražeći jedanaesterac, ali efekta nije bilo, a ni VAR sistema. Prema priznanju arbitara, sistem se pokvario i sporna situacija nije mogla da bude pregledana.

“Kada sam upitao četvrtog sudiju zašto nisu pregledali situaciju, rekao mi je da VAR ne radi. Želim da znam zašto VAR nije funkcionisao i nadam se da će i novinari to upitati. Gubili smo 2:1 u tom trenutku i moglo je da bude 2:2. Meč je mogao da dobije prekretnicu, rekao je nezadovoljni Henry poslije meča.

Na ovoj utakmici je Henry bio u centru pažnje i na samom kraju, kada su ga televizijske kamere snimile kako vrijeđa fudbalera Strasbourga Kenija Lalu.

“U 43. minutu smo…ti ku…n sine”, rekao je u žargonu Henry igraču koji je odugovlačio.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.