Di Maria bijesnim navijačima nazdravio pivom

Nogomet 13. feb 201911:56 > 12:07
REUTERS/Emmanuel Foudrot

Angel di Maria (30) je, kažu bijesni navijači Manchester Uniteda, odigrao je sinoć najbolji meč ikada na Old Traffordu.

Nažalost po njih, ne u dresu domaćeg tima, kojeg je nosio jednu sezone, već u pobjedi Paris Saint Germaina od 2:0. Tokom prvog meča osmine finala Lige šampiona, ali i dan poslije, fanovima Đavola svi su krivi, pa i Argentinac, koji je od početka bio na udaru protivničkih igrača i domaćih navijača.

Poslije žestokog starta Younga u prvom poluvremenu, kad je završio „na ogradi”, Di Maria je postao „državni neprijatelj broj 1”. Zato su ga do kraja meča navijači častili raznoraznim provokacijama, a nisu se libili da ga gađaju raznim predmetima, među kojima su se zatekle i flaše vode, ali i piva.

Argentinac nije uspio da se izdigne iz cijele situacije, pa je u jednom trenutku podigao flašu piva i prinio je do usta, što je dodatno razbijesnilo publiku.

U drugom poluvremenu je Di Maria posvetio malo više pažnje igri, što mu je bilo dovoljno da upiše dvije asistencije, prvu za gol Kimpembe i drugu za pogodak Mbappea. Kad je napuštao teren u 81. minutu, ispraćen je salvom zvižduka.

N1 pratite putem aplikacija za Android| iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook| Instagram i UŽIVO na ovom linku.