Simeone očitao lekciju Allegriju, City sa desetoricom do pobjede

Nogomet 20. feb 201922:44 > 22:45
REUTERS/Sergio Perez

Atletico Madrid je slavio sa 2:0 protiv Juventusa u derbiju večeri Lige prvaka. Drugi duel osmine finala, između Schalkea i Manchester Cityja, završio je pobjedom Engleza.

Atletico je pred svojom publikom pokazao zašto ga mnogi smatraju najgorim protivnikom kojeg je mogao dobiti favorizovani Juventus. “Jorgandžije” su bolje otvorile prvo poluvrijeme, bile su bliže golu, ali su mreže mirovale.

Drugi dio donio je atomski nogomet na stadionu Wanda Metropolitano. Tim Diega Simeonea je potpuno nadigrao ekipu koju sa klupe vodi Massimiliano Allegri. Nakon prečke Griezmanna i poništenog gola Morate konačno je došao prvi pogodak, na sreću domaćih navijača.

U 78. minutu prvijenac na utakmici postiže Gimenez, da bi u 83. njegov kolega iz odbrane, Godin, povisio na “velikih” 2:0. Pred kraj meča Ronaldo je propustio priliku da smanji zaostatak “Stare dame”.

U drugom meču tim Pepa Guardiole napravio je veliki posao na gostovanju u Njemačkoj.

Iako je Schalke vodio sa 2:1 i imao igrača više, engleski prvak je preokrenuo rezultat i golovima Sanea i Sterlinga došao do “punog plijena”, 3:2.

N1 pratite putem aplikacija za Android| iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook| Instagram i UŽIVO na ovom linku.