Ronaldo ponovo koban po Atletico, City se "igrao"sa Schalkeom

Nogomet 12. mar 201921:56 > 22:52
REUTERS/Massimo Pinca

U utorak su na programu bili uzvratni mečevi osmine finala Lige prvaka između Juventusa i Atletico Madrida u Torinu i Cityja i Schalkea u Manchesteru. Prolaz dalje izborili su domaćini. Juventus je slavio sa 3:0, zahvaljujući golovima Cristiana Ronalda, dok je City "brojao" do sedam.

Juventus je furiozno otvorio meča na stadionu Allianz i već na početku meča došao u vodstvo, ali je sudija poništio pogodak zbog prekršaja.

“Stara dama” je bila bolja ekipa, ali i Atletico nije bio bezopasan. Ipak, u 27. minutu tribine su proključale kada je Ronaldo nadskočio Juanfrana i matirao golmana Jana Oblaka. Atletico je pokušao uzvratiti preko Alvara Morate koji je sa nekih pet metara šutirao preko gola Wojciecha Szczesnyja.

Domaćin je posljednji dio prvog poluvremena bukvalno proveo u 16-ercu madridskog tima, ali se na odmor, ipak, otišlo sa “minimalcem”.

Drugo poluvrijeme počelo je šokantno po Atletico. Ronaldo je u 49. minutu sjajno šutirao glavom, Oblak je, činilo se u prvi mah, odbranio loptu, ali je gol-tehnologija pokazala da je pogodak bio regularan.

I tad je krenula prava drama. Počeli su ozbiljniji startovi, gluma, udaranja…jer ulog je bio preveliki. Čak su se  sukobili i dobri prijatelji Morata i kapiten Giorgio Chiellini nakon što je Italijan iscenirao prekršaj. Sve više je bilo nervoze, posebno među Atleticovim igračima.

U 85. minutu Ronaldo je iz penala stavio tačku na “i” i sa hat-trickom pokazao zašto ga je Juve doveo u 33. godini života. Na drugoj strani, Atletico je ostao bez sna da igra finale na svome stadionu Wanda Metropolitano u maju.

Blitzkrieg ne Etihadu

Mancheter City je u svega sedam minuta potvrdio prolazak u četvrtfinale protiv njemačkog sastava. Od 35. do 42. minuta igrači Pepa Guardiole postigli su tri gola i tako potvrdili pobjedu od 3:2 iz prvog susreta. Konačni rezultat bio je 7:0.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android |iPhone/ iPad